UA-86813606-1

دیدگاه ما نسبت به کسب درآمد و ثروت آفرینی عمدتاً دید کارمندی بوده و تعداد کمی از ما جرأت و جسارت این را داریم تا مرزهای قرمز را بشکنیم و به فکر رسیدن به قله های ثروت باشیم. شاید سیاست برخی ثروتمندان این جسارت را از ما گرفته تا دنیای انحصاری آنها شکسته نشود به اصطلاح آنها نان نادانی مردم را میخورند

بسم الله الرحمن الرحیم

بیایید ثروتمند شویم

مقدمه :

دیدگاه ما نسبت به کسب درآمد و ثروت آفرینی عمدتاً دید کارمندی بوده و تعداد کمی از ما جرأت و جسارت این را داریم تا مرزهای قرمز را بشکنیم و به فکر رسیدن به قله های ثروت باشیم. شاید سیاست برخی ثروتمندان این جسارت را از ما گرفته تا دنیای انحصاری آنها شکسته نشود به اصطلاح آنها نان نادانی مردم را میخورند. همه ما جملاتی که حتی جرأت فکر کردن به این مقوله را از ما میگیرد شنیده ایم:  • آقا کار سرمایه میخواد
  • ای آقا.. مگه میشه تو این مملکت تکون خورد
  • این آب باریکه رو هم از دست میدی
  • دو دستی به کارت بچسب همینم گیرت نمیاد
  • و جملاتی از این دست ....

البته این بدین معنا نیست که بی گودال به آب زد بلکه برای رسیدن به موفقیت اول باید تصمیم گرفت. " من میخواهم پولدار شوم"

این جمله ای است که ابتدای کار هزاران فرد موفق است.


اگر سرگذشت انسانهای ثروتمند را بخوانید از جایی شروع کرده اند و آن اراده عملی برای رسیدن به هدف است. بی شک این راه ، راه آسانی نخواهد بود و به مراتب سخت تر از پشت میز نشستن و یا کار برای کارفرماست. شاید بارها زمین بخورید ، قطعاً به شما خواهند خندید ، بدون شک با جملات بالا مواجه خواهید شد ولی قطعاً با یک برنامه ریزی درست و منطقی آثار باور نکردنی خواهید دید هیچکدام از ثروتمندین حال حاضر حتی فکر این جایگاه فعلی خود را نمیکردند یکی از آنان از حقوق یک میلیونی چند سال پیشش به خنده و تمسخر یا میکرد. همانطور که اشاره شد جرأت ترک یک کار به فرض مناسب مثلاً ماهی 3 میلیون تومان در شرایط فعلی در عامه مردم حماقت است ولی همه ما میدانیم اکثر کارگران و کارمندان ما حقوقشان از 5/1 میلیون تومان تجاوز نمیکند به هر ترتیب حتی اگر حقوقی تا 5 میلیون تومان هم داشته باشیم باز در نهایت نام ما کارمند بوده و به قله های موفقیت فکر نکرده ایم.


البته در دنیا مدیران موفقی وجود دارند که جزء پردرآمد ترین افراد جامعه شان هستند ولی اکثراً خروجی و سودی که به شرکتهایشان میرسانند صدها برابر حقوقشان است.


امام باقر علیه السلام میفرمایند: کسی که خود را اجیر دیگران کند راه به دست آوردن روزی خود را برای خود محدود ساخته است(کلینی – کافی – محمد ج 5 ص 95) در این مقالات سعی داریم شما را با تجربیات و زندگی نامه افراد موفق ایران و جهان آشنا کنیم.
ارسال نظر

درگاه های پرداخت logo-samandehi
کلمات کلیدی

مهرخاتم مهر خاتم روح الامین

مرکز مُهرخاتم ایران طراحی مُهر